الکترود آهن خرید و قیمت الکترود جوش آهن 6013 و 7018 | foulka

الکترود 6010 گودال جوش مرطوب با میزان پخشی مناسب تولید می کند . موارد کاربرد این الکترود برای تکنیک های جوشکاری افقی رو به بالا یا رو به پایین است. الکترود 6010 ، نقطه جوش های هموار با موج های بزرگ تولید می کند . الکترود 6010 در موقعیت های هموار، افقی و عمودی کاربرد دارد. برای اتصال میان قطعات از جوشکاری استفاده می شود و با توجه به اینکه متریال مختلفی وجود دارند نیاز است تا از الکترود جوش مخصوص هر کدام استفاده کرد.

جوشکاری چدن به روش اکسی استیلن Oxy acetylene

نام تجاری الکترود جوشکاری e7018 بر اساس نام گذاری شرکت آما 1230f می باشد. ولی کد جهانی آن که در بازار هم به این کد شناخته صنایع مفتولی فولکا میشود E7018 است. الکترود جوشکاری ﻗﻠﻴﺎﻳﻲ ﺑﺎ ﺟﺎﻳﮕﺰﻳﻨﻲ ﺣﺪود 115 درﺻﺪ ﻛﻪ ﺟﻮﺷﻲ ﻋﺎري از ﺗﺮك و ﭼﻘﺮﻣﻪ اﻳﺠﺎد می ﻛﻨﺪ .

برای مثال اگر فقط ماشین های جوشکاری جریان متناوب (ترانسفورماتور) در دسترس باشد استفاده از الکترود E6010 و E7015 مقدور نیست زیرا این الکترودها فقط برای کار کردن با جریان مستقیم طراحی شده اند. در کارگاه هایی که با ورق نازک سر و کار دارند از الکترود پی گیر سریع برای جوشکاری عمومی به صورت سرازیر استفاده می کنند. مثال این الکترودها برای جوشکاری با جریان مستقیم EXX12 و برای جوشکاری با جریان متناوب EXX13 می باشد.

علامت دوم: در اینجا ۶۰

الکترود آهن خرید و قیمت الکترود جوش آهن 6013 و 7018 | foulka

نکته ی بسیار مهمی که در خصوص استفاده از الکترودهای پایه مسی وجود دارد، این است که حتما الکترودهای مسی اکسیژن زدایی را تهیه کنید. جوشکاری با سیم جوش مزیت بیشتری در مقایسه با الکترود دارد اما استفاده از الکترود یا سیم جوش به عوامل مختلفی مانند جنس قطعه مورد نظر، موارد استفاده از آن و … بستگی دارد. امیدواریم با خواندن این مقاله اطلاعات مفیدی درباره تفاوت‌های جوشکاری با سیم و جوشکاری با الکترود به دست آورده باشید. برای خرید اینورتر جوشکاری، اتو جوش و … می‌توانید به فروشگاه آنلاین سازوکار مراجعه کنید. همچنین اگر تجربه یا سوالی در این زمینه دارید می‌توانید در بخش نظرات آن را با ما در میان بگذارید یا از طریق کارشناسان فروش خبره سازوکار با ما در ارتباط باشید. برای ماشین‌سازی قطعات باید به هم جوش بخورند تنها نکته مهم این است که بدانید از چه نوع فرآیند جوشکاری برای هر پروژه استفاده کنید تا کارتان ساده‌تر شود.

  • جوش آن از نظر آزمایش رادیوگرافی از کیفیت مناسبی برخوردار است.
  • عموما الکترودهای پی گیر سریع به عنوان الکترودهای قطبیت مستقیم معروف هستند ولی می توانند با جریان متناوب نیز کار کنند.
  • در این استاندارد الکترودهای جوشکاری بر اساس نوع روکش، نوع جریان، وضعیت جوشکاری و خواص مکانیکی فلز جوش طبقه بندی شده بر روی بسته بندی الکترود و بدنه آن به شکل کد درج می شود.
  • در صورتیکه علامت سوم الکترود، عدد ۲ باشد، فقط در حالت جوشکاری سطحی و جوشکاری افقی قابل استفاده هستند.

از این رو اغلب از روش هایی مانند حمام نمک در جوشکاری های حساس چدن بالاخص جوشکاری با الکترود چدن مورد استفاده قرار می گیرد. الکترود جوشکاری آما 1230 F یک محصول قلیایی می باشد که با جایگزینی حدود ۱۱۵ درصد که جوشی عاری از ترک و دفرمه ایجاد می کند. این الکترود جوشکاری برای جوش های فولاد با کربن بالا (تا حدود 4 درصد) مناسب می باشد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار