با رشته معماری بیشتر آشنا شوید | youngarchitect

خ معماری ایران را از منظر زمانی می‌توان به چندین دوره تقسیم کرد. در ایران کمتر روستایی وجود دارد که در آن معابد باستانی ناهید، قلعه‌ گبری و قلعه سلسال (صلصال)، طاق‌های ضربی یا هلالی به چشم نیاید. روستاهایی که در‌ آن‌ها بقعه‌ها و امامزاده‌ها یا قلعه‌های معروف با مضامینی افسانه‌ای و تاریخی وجود دارند. برای مثال می‌توان به قلعه مرو و قلعه اصفهان یا قصر کیاکسار پادشاه ماد در همدان، کاخ پاسارگاد و تخت جمشید یا پارسه، آثار شوش، ایوان مدائن یا طاق کسری در تیسفون اشاره کرد. کنکور کارشناسی ارشد رشته مهندسی عمران، پس از چندین بار… البته در زمینه طراحی و پیاده سازی ایده ها مهندس معمار نمی تواند با خیال آن که اجرا صرفا به عهده مهندس عمران است فکر کند که دیگر هیچ گونه مسئولیتی در حوزه اجرا ندارد .

http://azindekor.ir

مجله خبری معماری جوان سنتی، در واقع سبک مشخصی از معماری است که در گذشته استفاده می شده است. معمولا به معماری که در یک منطقه رواج پیدا کرده باشد و مردم آن منطقه این معماری را می پسندیدند، معماری سنتی گفته می شد. نقش اجتماعی معماری منظر، کم کردن ناآرامی، افزایش کیفیت زندگی، توجه به رفاه و سلامت انسان و زمین است. این ها (ایده های رایت و الکسندر) در مجموع در حکم چیزی مانند کتاب مقدس ایده ها برای طراحان ساختمان هستند. البته چه نظریات رایت و چه الگوهای الکسندر هیچ کدام حالت به هم پیوسته ای ندارند. مثلاً اگرچه همه ایده های رایت را به وضوح می توان در کارهای تکمیل شده او مشاهده کرد اما او آنها را به صورت جملات و کلمات مستقل از هم ارائه کرده و برقراری ارتباط مفهومی بین آنها بر عهده شخص طراح، سازنده است.

معماری و شهرسازی پایدار

معماری به سازگاری انسان‌ها برای هماهنگی با محیط کمک می‌کند. در حالی که ارتقاء سلامت و رفاه، غنی‌سازی زندگی از لحاظ زیبایی و معنوی، ارائه فرصت‌های اقتصادی و ایجاد میراثی که فرهنگ و سنت‌ها را منعکس می‌کند، نیز می‌تواند بر عهده معماری باشد. قطعا با صرف نظر از نوع شغلی که دارید هنگام شروع کار خود انتخاب محیط کاری مناسب و متعادل، نیازی عمومی برای کارمندان و صاحبین مشاغل محسوب می شود نیاز به فضایی راحت اما انگیزه دهنده به طوری که برای همه افراد تیم شما کار کند.

فرم و فضای معماری

منبت کاری چیست منبت کاری شاخه ای از صنایع دستی است که در آن نقش ها به صورت برجسته روی سطح کار ایجاد میشوند. جوشکاری آرگون یکی از روش های جوشکاری است که در صنایع مختلف متداول است. جوشکاري آرگون در واقع جوشکاری قوس تنگستن تحت پوشش گاز محافظ …

نتیجه‌ اولین کار دوران حرفه‌ای او بنای برج آزادی تهران است که به‌عنوان نمادی از ایران شناخته می‌شود. معمولا در این نوع معماری، فضایی در نظر گرفته می شد که برای مهمانان خانه بود و به شاه نشین معروف بود، این محیط معمولا تزئینات خاص و منقوشی داشت و با آینه کاری و نقاشی های خاص و استفاده از کاشی های سنتی و زیبای ایرانی تزئین شده بود. توجه به آلودگی‌های زیست‌محیطی، در معرض خطر بودن محیط زندگی انسان‌ها و همین‌طور ضرورت دقت به صرفه‌جویی در مصرف انرژی، از عوامل اصلی شکل‌گیری گرایش انرژی معماری هستند. در این گرایش به مباحثه و گفت‌وگو در همین موارد پرداخته می‌شود. هدف رشته‌ی انرژی معماری، اکتساب مهارت در برخورداری از عامل‌های اقلیمی_بومی و انرژی‌های قابل‌تجدید در طراحی معماری پایدار و همین‌طور در مصرف انرژی صرفه‌جویی است. این رشته سعی می‌کند مقاومت و محیط‌زیست را به اصول طراحی معماری وارد کند.

  • در مقابل آن، طراحی داخلی بیشتر مربوط به ایجاد فضایی با اوج جذابیت برای کاربر، مدیریت فضا و زیبایی فضای، ارتقا عملکرد فضای داخلی است که از دکوراسیون همراه با روش استفاده هوشمندانه از عناصر ساختاری به دست می‌آید.
  • اگر قصد دارید به صورت تفریحی کار با چوب را شروع کنید و پروژه های کوچک نجاری برای خودتان داشته باشید این مطلب مناسب شما …
  • چه قصد انجام کارهای سبک خانگی مانند نصب تابلو و آیینه را داشته باشید و چه به کارهای تخصصی‌تر علاقه‌مند باشید؛ در اختیار داشتن دریل …
  • تنها باید دستگاه را در انتهای یکی از طرفین مورد اندازه گیری قرار دهید، طرف دیگر را هدف …

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار