دانشگاه علم و صنعت ایران School Of Architecture And Environmental Design دانشکده معماری و شهرسازی | youngarchitect

شاید مهم‌ترین و خاطره‌انگیزترین‌شان اثر او ورزشگاه آزادی تهران باشد. طرح اولیه فرودگاه جدید امام خمینی و اولین طرح جامع شهری تهران نیز اشاره کرد. در معماری سنتی ایرانی، معمولا دو عنصر رنگ و نور نقش بسیار اساسی در معماری و طراحی دکوراسیون ایفا می کند. این معماری طیف گسترده‌ای از سبک‌های سکولار و مذهبی را از شالوده‌ی اسلام تا به امروز را شامل می‌شود و روی طراحی و ساخت بناها و ساختمان‌ها در فرهنگ اسلامی تأثیر می‌گذارد. از انواع اصلی معماری اسلامی می‌توان به مسجد، آرامگاه، قصر، قلعه، مدرسه و ساختمان‌های شهری اشاره کرد. مهندس یک هنرمند است که با استفاده از مبحث‌های هندسی ساختمان، بناهایی می‌سازد که گاهی هزاران سال در جامعه باقی می‌مانند و حتی جزئی از هویت یک جامعه می‌شوند.

خانه‌ها باید عمل‌کرد ایمن و شخصیتی گرم و خانگی داشته باشند. این اهداف و سیاست‌ها توسط فرهنگ یا حتی خود شخص سازنده تعریف می‌شود و در حوزهٔ کاری معمار (و نه مهندس) قرار دارد. گرایشی است که به طراحی فضاهای داخلی و انجام معماری داخل ساختمان‌های گوناگون می‌پردازد.

http://azindekor.ir

معادن سنگ نیز به عنوان یکی از ارزش های با مجله خبری معماری جوان و اقتصادی در جهان مطرح … احتمالا در هنگام خرید و تهیه بسیاری از ابزارالات کلمه دیمر یا کلید دیمردار به گوش تان خورده باشد. کارواش ها از جمله دستگاه هایی هستند که از آنها جهت شستشوی سطوح و محیط های مختلف استفاده می شود. اختراع کارواش‌ها از موارد بسیار مهم بوده که انجام بسیاری از کارهای نظافتی را برای افراد راحت کرده است. کارواش های صنعتی که به واترجت نیز معروف هستند، به عنوان یک دستگاه تخصصی و مکانیزه، کاربردهای گسترده ای دارند. کارواش صنعتی از تجهیزات نظافتی پر کاربرد در صنعت است که به وسیله فشار بالای آب باعث از بین رفتن جرم و آلودگی ها از …

  • این مجموعه شامل مدل سه بعدی حرفه ایی، با کیفیت و بسیار دقیق مبلمان کلاسیک می باشد.
  • حتی گران ترین و زیبا ترین خانه ها با گذشت زمان فرسوده میشوند، لوله ها و اتصالات دچار مشکل میشود و ظاهر خانه دیگر جذاب …
  • باغبانی یکی از فعالیت‌هایی است که انجام آن باعث آرامش است.
  • ورق های فلزی سنگین، غیرقابل انعطاف و به شدت تیز هستند.
  • در معماری ژاپنی، معماری چینی و معماری عشایری روش دوم بیش‌تر مشاهده می‌شود.
معماری از سازواره، آرایش، تناسبات، پسندیدگی، هماهنگی، قرینگی، وابستگی و اقتصاد ناشی و نتیجه می‌شود . چند نمونه از تعاریف مطرح شده از زبان بزرگان و کسانی که تاثیرگذار بودند را بررسی می کنیم . Architect واژه لاتین معمار میباشد که هم معنا با کلمه فارسی مهراز است. در زبان عربی این واژه از ریشه عمر به معنای ، آبادی ، آبادانی وعمران استفاده میکنند و واژه بسیار آباد کننده همان معنای مهراز را دارد.

سبک‌های معماری ایرانی بر چه مبنای تقسیم‌بندی می‌شود؟

پنجره‌ها و مبلمان با زمینه رنگ و سایز متوسط در مبلمان و پنجره‌هایی با سایز بزرگ شاهد آن هستیم که رنگ آن‌ها با یکدیگر مخلوط می‌شود و از لحاظ اثرگذاری بر محیط غالب خواهند شد. همچنین ثبات از بین رفته و تلویحاً نوعی تکان بصری ایجاد می‌کند. با مبلمان و پنجره‌های متوسط و با رنگی متعادل و متوسط می‌توانیم ترکیب بندی با ثبات داشته باشیم.

هر آنچه که باید در مورد چوب پلاست (پلاستو وود) بدانیم چیست؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار