دانشگاه علم و صنعت ایران School Of Architecture And Environmental Design دانشکده معماری و شهرسازی | youngarchitect

کلیسای وست مینستر واقع در لندن، کلیسای جامع کلن در آلمان، کلیسای نوتردام پاریس مثال هایی هستند که سبک گوتیک در آنها به چشم می‌خورد. برای درک بهتر هرکدام از سبک های نامبرده میتوانید در صفحه مقالات هنر عمران به طور کامل آنهارا مطالعه نمایید. در نهایت معمار باید آثار و طرح هایی که با نوآوری و هوش خود کشف کرده است را اجرا کند. عواملی که باعث خلق کردن یک اثر معماری می‌شوند مانند عوامل اسکلتی و غیراسکلتی هستند و ممکن است، امکانات مالی هم اثر بخش باشد. معماری علمی است که از سابقه ای دیرینه بهره مند است و در طول زمان دچار تغییرات زیادی شده و به همین علت که دائما در حال دگرگونی بوده، تعاریف آن هم تغییرکرده است. ایستایی روشن‌ترین مشخصه از بین سه عبارت ویتروویوس است.

  • ویتروویوس کتاب «درباب معماری» را به امپراتور آگوستوس تقدیم می‌کند.
  • به جرأت می‌توان گفت که متر از پرکاربردترین وسایل موجود در دنیای ابزار آلات است؛ وسیله‌ای که در عین سادگی برای ساختش باید دقت بالایی …
  • این نوع آرایش یک ساختار ساده را بر این رنگ‌ها حاکم می‌کند و در نتیجه یک مفهوم یا نوعی نظم را، ورای حضور محض رنگ‌ها، منتقل خواهد کرد.
  • سبک هایتک تمام لوازمات و تجهیزاتی که تا قبل از این در داخل بنا و ساختمان خودشان را نمایان می‌کردند را بیرون کشانده و به سوی ظاهر و نما بیرونی ساختمان انتقال داد.
  • گرایش مدیریت پروژه و ساخت از زیرگروه‌های مستقیم رشته معماری است، اما رشته‌ی مهندسی و مدیریت ساخت از گرایش‌های عمران است و همین باعث تفاوت‌های اندکی ‌بین این دو رشته می‌شود.
  • با توجه به انواع خودرو در تعمیرگاه‌ها برای بلند کردن آن‌ها به بالابرهای مختلفی احتیاج است.

در تعریفی دیگر معماری یک اشتیاق، یک حرفه و همچنین یک علم برای کسب و کار است. معماری به عنوان یک هنر اجتماعی و همچنین یک علم سحرانگیز شناخته شده است. به گفته مارکوس ویتروویوس، معمار و مورخ بزرگ رومی، معماری باید “استحکام، ماده اولیه و لذت” را فراهم کند. در قرن اول پیش از میلاد مسیح، معمار رومی ویتروویوس نویسنده رساله D architectura، معماری و برنامه‌ریزی شهری را به ۱۰ حیطه کلی تقسیم کرده بود..

سبک پست مدرن

گاها در طراحی معماری سازمان یافته، با ادبیات هایی آشنا می شویم که بیشتر ابزارهایی هستند برای آنکه چند متفکر، افکار خود را ورز دهند و شاید درخروجی عملی جامعه تاثیر نداشته باشند. از نظر مجموعه ما، کانسپت یک طراحی معماری، آن فرمی است که برای یک کاربری تعریف می شود، برای مثال کانسپت طراحی صورت تمامی انسان ها یک است، همه دو چشم در بالا، یک بینی در مرکز، یک لب پایین آن و …. را در ساختار صورت دارند اما بینهایت صورت در دنیا وجود دارد که به یکدیگر شبیه نیستند. آنچه در یک طرح یکپارچه مهم است، ان است که ردپای یک خط فکری منظم در یک طرح دیده شد، از طراحی المان های جز تا طراحی المان های کل، این امر را مجموعه ما، وفاداری به کانسپت می نامد. در مجموع خروجی یک طراحی معماری مهم است که وقتی در نگاه بهره برداران آن بستر طرح قرار می گیرد، قضاوت جمعی آن بهره برداران، ارزش افزوده آن بنا بواسطه تناسب و نظم قرارگیری المان های مختلف در کنارهم را تحسین نماید. پرینت سه بعدی برای اولین بار در دهه 1980 معرفی شد و تاکنون به طور قابل‌توجهی تکامل یافته است.

هر ترکیب بندی را می‌توان کارآمد دانست به شرط این که عناصر صحنه به‌طور مؤثر با بینندگان مورد نظر آن، ارتباط برقرار کند. در اغلب موارد، نکته اساسی در شناسایی عناصر کلیدی صحنه نهفته‌است تا با نظم مبلمان و میزان نور، آن‌ها را از دل سایر عناصر تصویری متفرقه، بیرون بکشید. همین اشیاء مزاحم، صحنه‌ها را مخدوش می‌کنند و همچنین، بهتر است به جای تمرکز زیاد روی جزئیات خیلی خاص، تنها روی ساختار کلی صحنه تمرکز کنید. چراکه تأثیر آن‌ها در مقابل ترکیب بندی عمومی، بسیار سطحی است. اگر شما هم از آثار معماری ایرانی دیدن کرده‌اید، تجربه‌ خود را با ما و دیگر کاربران کجارو در میان بگذارید. عبدالعزیز فرمانفرمائیان متولد سال ۱۲۹۹ و از معماران معروف ایرانی است.

معرفی گرایش‌های رشته معماری

نیارش به دانش ایستایی، فن مجله خبری معماری جوان و ساخت‌مایه (مصالح‌شناسی) گفته می‌شود. خانه‌های درون‌گرا در اقلیم گرم و خشک، همچون بهشتی در دل کویر هستند. فضای درون‌گرا از هر سو رو به درون است و بخش بیرونی، آذین‌های بیشتری نسبت به اندرونی دارد. معماران حتی در ساختمان‌های برون‌گرا، مانند کوشک میان باغ‌ها نیز درون‌گرایی را حفظ ‌کردند. کوشک‌ها ساختمان‌هایی برون‌گرا به‌حساب می‌آمدند که گرداگرد آن‌ها باز بود و از هر سو به بیرون باز می‌شدند.

http://azindekor.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار