مطالعات معماری ایران | youngarchitect

سعی کنید اگر می‌توانید فرصتی برای گذراندن مدتی در یک دفتر معماری داشته باشید. ببینید آیا از کاری که مردم انجام می‌دهند خوشتان می‌آید، با آن‌ها گپ بزنید و ببینید آیا آن‌ها از آن دسته افرادی هستند که می‌خواهید با آنها کار کنید – این بهترین نشانگری است که بدانید آیا از معمار بودن لذت خواهید برد یا خیر. معماری سنتی ایرانی بیش از 6200 سال تاریخ پیوسته دارد که پیشینه ی آن به حدود هزاره ی هفتم پیش از میلاد می رسد. از آن زمان تا به حال، پیوسته این هنراصیل ایرانی در ارتباط با موضوعات گوناگون، به ویژه دلایل مذهبی و …

کلینیک دندانپزشکی رویش

سطوح رنگ باید شکل، وسعت و حدود خود را از خود رنگ و نوسان شدت آن (رنگ) کسب کند نه اینکه با خطوط از پیش معین شده باشد. رنگ‌های نارنجی و آبی، رنگ‌های مکمل هستند و مخلوط این رنگ‌ها، رنگ خاکستری به وجود می‌آورد. وقتی ناظر در این مکان قرار می‌گیرد، نورهای متفاوتی دریافت خواهد کرد که این نورها متناوباً با نارنجی و آبی است و دیوارها این رنگ‌ها را با زوایای دائماً متغیر انعکاس می‌دهد. این تأثیر متقابل احساسی از غنای رنگ به انسان می‌بخشد. با این همه نباید خواست اجتماع را به دیدهٔ یک مانع در برابر اهداف هنرمندانهٔ معمار نگریست. بیش‌تر معمارها به این درخواست‌ها به عنوان شرایط طبیعی یک مسیر هنری نگاه می‌کنند.

http://azindekor.ir

طراحی شهری فعالیتی است بین‌رشته‌ای و همین‌طور گروهی که شامل مراحل مختلف مسئله گشایی و راه‌حل‌هایی که هدفشان نظم‌بخشی کالبدی پهنه‌ی عمومی شهر به‌طوری‌که باعث پیشرفت چگونگی کارکرد زیست محیط و تجربه‌ی زیباشناختی و مکان‌های شهری است. گرایش مدیریت پروژه و ساخت از زیرگروه‌های مستقیم رشته معماری است، اما رشته‌ی مهندسی و مدیریت ساخت از گرایش‌های عمران است و همین باعث تفاوت‌های اندکی ‌بین این دو رشته می‌شود. رشته‌ی مدیریت پروژه و ساخت مجموعه‌ی پروژه‌های عمرانی بدون توجه ویژه جزئیات اجرای آن را هدف قرار می‌دهد و مباحث خود را پیش می‌گیرد اما رشته‌ی مهندسی مدیریت ساخت با دیدی عمرانی به جزئیات طرح و نحوه‌ی ساخت آن می‌پردازد. یکی دیگر از شاخه های رشته معماری، گرایش بازسازی پس از سانحه است. احتمال رخداد سانحه و بلاهای طبیعی و وارد شدن خسارت به ساخت‌وساز در اکثر مواقع وجود دارد. این گرایش سعی می‌کند به ارائه راه‌حل‌هایی که می‌توان از آن‌ها در مقابله با چنین حوادث و سوانحی، قبل از وقوع یا در خلال رخ دادن حوادث، بپردازد و اثر تخریب‌کنندگی این حادثه‌ها را کم کند.

  • شستشوی محوطه حیاط، ویلا، باغ، دوچرخه، خودرو، استخر، دیوار و نمای ساختمان و …
  • در این ویدئو کوتاه به ابعاد مخلتلف معماری و سوال شغل معماری چیست پاسخ داده شده است؛ اینکه یک معمار با چه فعالیت هایی درگیر است، با چه مخاطبانی روبرو است و به چه مهارت های ضروری نیاز دارد.
  • در معماری، کانسپت مسیری است که طی آن نیازهای فیزیکی، شرایط محیطی و باورها به هم می پیوندند و به این ترتیب کانسپت ها بخش مهمی از روند طراحی معماری را شکل می دهند.
  • این ابزار جوش طی چند سال اخیر به سرعت جایگزین ابزارهای قدیمی جوش (در اصطلاح عامیانه ترانس‌های جوشکاری) …
  • از انواع اصلی معماری اسلامی می‌توان به مسجد، آرامگاه، قصر، قلعه، مدرسه و ساختمان‌های شهری اشاره کرد.
  • دیسک‌های برش در انواع مختلف برای امور برشی ازجمله سرامیک، گرانیت …

همچنین، مجله خبری معماری جوان‌ها نیز دارای خصوصیت گویا و معنی دار نظام زیباشناختی خود هستند. در طراحی، این کیفیت‌های معنی دار شکل و رنگ می‌بایست با یکدیگر مطابقت داده شوند. رنگ‌ها نیروها و انرژی‌های درخشنده‌ای هستند که چه آگاه و چه ناخود آگاه روی ما اثر مثبت و منفی خواهند داشت. هنرمندانی که شیشه‌های رنگین خلق می‌کنند از رنگ برای خلق چنان محیطی معنوی و اسرارآمیز استفاده می‌کردند تا اندیشه‌های پرستش کنندگان را بر دوش شاهین معنویت به پرواز درمی‌آورند. اثرات رنگ نه تنها از لحاظ بصری بلکه از جنبه‌های روان‌شناسی و روان شناختی نیز باید بررسی شوند. یک معماری بومی در نروژ که خانه ای ساخته شده از چوب با ارتفاعی از سطح زمین می‌باشد.

دامنه نمایش آثار از اواخر دوران قاجاریه تا به امروز می باشد. شاید خیلی مواقع کلمه DIY به گوش شما خورده باشد و به دنبال معنی آن باشید. در رسانه‌های مختلف، این اصطلاح را در مورد خیلی از کارهای فنی و هنری به کار می‌برند که معماری هم یکی از آن‌ها است. در این نوع خاص از پروژه‌های فنی و هنری، افراد ترجیح می‌دهند خودشان پروژه را انجام دهند. در این مقاله قصد داریم اطلاعات اجمالی اما مفیدی را در مورد مفهوم DIY ارائه دهیم و نگاهی به معماری DIY بیندازیم.

واژه «نیارش» در معماری قدیمی ایران به چه معنا است؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار