مطالعات معماری ایران | youngarchitect

معماری نقاط مختلف آسیا در مسیری جدای از مسیر اروپا توسعه یافت؛ معماری بودایی، هندویی و سیکی هر کدام ویژگی‌های منحصربفرد خود را دارند. به ویژه معماری بودایی، تنوع منطقه ای بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد. در بسیاری از کشورهای آسیایی با مذاهب پانتزیستی، معماری به سمت بهبود چشم‌انداز طبیعی گرایش زیادی داشته‌است. عبدالله خان در حدود سال ۱۲۲۸ هجری قمری در کاخ سلیمانیه کرج دیوارنگاره‌ای از آغامحمدخان و فتحعلی‌شاه اجرا کرد که در سال‌های اخیر بازسازی و محافظت‌شده‌ است. عبدالله خان همچنین طراح مقبره سنگ مرمر فتحعلی شاه در قم بود. ، بانک‌ها، ایستگاه‌های راه‌آهن، دانشگاه‌ها و همچنین واحدها و مجموعه‌های مسکونی جدید در شهرها به وجود آمدند.

ویترویوس: ایستایی، کارایی، زیبایی[ویرایش]

یک فرد عادی برای تبدیل شدن به یک معمار خوب، به قدرت تخیل قوی، توانایی به وجود آوردن یک اثر نو، روحیه‌ی کار گروهی و مقدار کمی ذوق هنری نیاز دارد. معنای مهندس در لغت هندسه دان است و به فردی گفته می‌شود که با مباحث هندسی و هندسه روبرو است. آبادیس از سال 1385 فعالیت خود را در زمینه فن آوری اطلاعات آغاز کرد. دیکشنری آنلاین آبادیس از ابتدا تاکنون تغییرات بسیاری کرده و ویژگی های مختلفی به آن اضافه شده است.

وظایف مهندسین عمران

به طور کلی 4 متد مختلف برای تخریب ساختمان وجود دارد. دریل ها کاربرد گسترده ای در انجام کارهای مختلف خانگی دارند؛ بنابراین علاوه بر … اگر با ابزار مختلف و کارهای فنی سر و کار داشته باشید، فرقی نمی‌کند چه حرفه‌ای داشته باشید و چه شغلی را دنبال کنید، به …

http://azindekor.ir

یک سازه باید محکم باشد و تحت تاثیر نیروهایی نظیر زلزله، نزولات جوی، باد و درجه حرارت که موجب تخریب ساختمان می‌شود مقاوم باشد. در واقع برای ایستا بودن یک سازه باید مشخصات فنی اعم از کاربرد مصالح مرغوب رعایت شود. یک ساختمان ایده آل دارای ۳ مشخصه اصلی است ؛ ایستایی، کارایی و زیبایی؛ یک معمار ایده آل هم باید با فعالیت خود را در راستا این سه اصل پیش ببرد.

  • معماری که برخی آن را مادر هنرها می دانند قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد و در ایران نیز به سال ها پیش از اسلام بازمی گردد .
  • اولین تمدن های بشری نیز با تصمیم انسان به پایان دادن کوچ نشینی و پیدا کردن مهارت ساخت سکونت گاه ها شکل گرفت.
  • احتمالاً تا کنون کلمه ارگونومی را در هنگام خرید بسیاری از تجهیزات از میز و صندلی گرفته تا ابزارآلات دستی و برقی شنیده باشید.
  • منگنه کوب دستگاهی است با کاربردی مشابه ماشین منگنه معمولی، با این تفاوت که برای اتصال اجسام سخت‌تر به یکدیگر همانند دو قطعه چوبی مورد …
  • برخی از پیچ‌‌ها (هنگام کار با ابزار نجاری) به سوراخکاری برای ورود به سطح نیازی ندارند که می‌توان آن‌ها را از روی نمای بیرونی و …

در حدود آغاز قرن بیستم، نارضایتی عمومی از تأکید بمجله خبری معماری جوان احیاگر و جزئیات بسیار، باعث ایجاد بسیاری از خطوط فکری جدید شد که به عنوان پیشروهای معماری مدرن شناخته می‌شوند. انجمن معماری و هنر آلمان به نام Deutscher Werkbund که در سال ۱۹۰۷ تأسیس شد، یکی از پیشروهای تأثیر گذار بر معماری نوین می‌باشد که با هدف ساخت اشیای با کیفیت تر ماشین‌ساز تأسیس شد. ظهور حرفه «طراحی صنعتی» معمولاً از اینجا در نظر گرفته می‌شود. خامنشی تا حمله اسکندر به ایران یعنی از سده ششم پیش از میلاد را در بر می‌گیرد. نام این سبک از تیره پارس برگرفته شده ‌است که در این روزگاران بر کشور پهناور ایران فرمانروایی می‌کردند.سبک پارتی نام یکی از سبک‌های معماری ایرانی مربوط به دوره اشکانیان (پارت) است. ویژگی‌های سبک پارتی مشتمل بر گوناگونی در طرح‌ها و بهره‌گیری از اندام‌های گوناگون، جفت‌سازی در نیایشگاه‌ها و کاخ‌های پذیرایی و پاد جفت‌سازی در کاخ‌های مسکونی و خانه‌ها و البته درون‌گرا است.

دانلود معماری،دانلود پلان,دانلود آبجکت, معماری و دکوراسیون داخلی

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار