معماری چیست و معمار کیست؟تعریف معماری از دیدگاه معماران بزرگ جهان | youngarchitect

مراقبت صحیح از تایرها یکی از مجله خبری معماری جوان‌ترین بخش‌های رانندگی ایمن است، با این حال گاهی ممکن است تایر خودرو صاف شود و در این گونه … انجام بعضی کارها مثل جابه‌جایی اجسام سنگین خصوصاً در جهت عمودی (یعنی کشیدن آن‌ها به پایین یا بالا) و یا بسته‌بندی اشیا و اجسام بزرگ … با شنیدن کلمه‌ی «باغبانی»، اولین چیزی که به ذهن اکثر ما می‌آید، باغی بزرگ با درختان میوه، فضای سبز و مسئولیت‌های طاقت‌فرسا است. اگر به دنبال انجام فعالیتی در منزل هستید که بتوانید با سرمایه معقول و حتی کم در آن به سودآوری خوبی برسید، ساخت زیورآلات با …

  • ساخت این پارک از سال ۱۳۸۹ آغاز شد؛ اما به‌دلیل وجود مشکلات اقتصادی، تا سال ۱۳۹۳ به طول انجامید.
  • ابزارهای کار یک طراح، عناصری مانند عناصر کف، فرم، دیوار، سقف، بافت، نور و رنگ هستند که در یک طرح تمام این عناصر باید به صورت مشابه و متناسب قرار بگیرند.
  • • برقراری ارتباط و تعامل گسترده با اندیشمندان، مجامع ‏علمی، دانشگاه ها و مؤسسات معتبر داخلی و خارجی و تشکیل ‏کارگروه‌های هم اندیشی به منظور حداکثر همکاری و استفاده از ‏قابلیت ها و دستاوردهای علمی، عملی و پژوهشی آنها.
  • رابطه کاری خوب بین این دو حرفه، کار ساخت و ساز را مؤثرتر و موفق تر خواهد کرد.
  • او دیوارنگاره‌ای بزرگ از مراسم سلام نوروزی فتحعلی‌شاه در تالار بارعام کاخ گلستان اجرا کرد که اکنون از بین رفته‌ است.

معماران موظف به حفظ سلامت، رفاه و ایمنی ساکنان ساختمان هستند، بنابراین داشتن دانش ساخت و ساز توسط معمار کاملاً ضروری است. هر کسی که بدون دانش ساخت و ساز، ساختمانی را طراحی می کند، هنرمند یا طراح است. یک معمار، مسئول ایده پردازی، اجرا و تکمیل موفقیت آمیز یک ساختمان است. با این حال، لازم به ذکر است که مسائل ساختمانی فراتر از یک ساختار ابتدایی است که یک معمار بتواند آن را به عهده بگیرد یا به تنهایی همه چیز را درک کند. گاهی اوقات شکاف هایی در دانش وجود دارد و نیاز به همکاری با معماران و مهندسان دیگر برای اجرای ایمن و موفقیت آمیز یک طرح تا تکمیل آن است. هم مهندسان عمران و هم معماران در برنامه ریزی و طراحی سازه ها مشارکت دارند.

عوامل موثر بر کانسپت در طراحی

استعاره و معنی می‌تواند ما را از دام سطحی نگری در امان نگه دارد. کارهای معمارانی که به طبیعت از دید جامع استعاری نگریسته‌اند و ساختمان‌های خود را بر مبنای آن بنا کرده‌اند بهترین الگوی این راهبرد خلاقیت هستند. عمل‌کرد یک ساختمان تأثیر عمیقی بر شکل‌گیری فضاهای مختلف و اندازه و ریخت آنان می‌گذارد. نقش پناهگاهی نیز گاه روی جهت‌گیری و شکل ساختمان اثرگذار است، ولی بیش‌ترین اثر آن را در پوستهٔ ساختمان – حد فاصل آن با فضای بیرون- می‌توان مشاهده کرد.

اصول طراحی معماری پذیرایی به روش پلان باز

معمار باید در این بخش از طرح معماری تقسیم بندی شماتیک فضا های مختلف را انجام دهد . فارغ التحصیلان دوره کارشناسی مهندسی معماری می توانند در دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته ادامه تحصیل دهند . معماری پیش از آنکه تکنیک و فن باشد ، هنر و ذوق است . در واقع می توان گفت ظاهر و نمای شهر ها را مهندسان معمار می سازند . معماری که برخی آن را مادر هنرها می دانند قدمتی بسیار طولانی در تاریخ دارد و در ایران نیز به سال ها پیش از اسلام بازمی گردد . قدمت حرفه طراحی داخلی متجاوز از صد سال است و ما در اینجا به بررسی ریشه‌های تاریخ طراحی داخلی و هفت دکوراتور افسانه‌ای که با شروع رشد صنعت در اوایل دهه 1900، نامی برای خود دست و پا کردند،…

پنج هزار سال قبل از میلاد مسیح ایرانیان که زمستان‌ها و تابستان‌ها کوچ می‌کردند، شروع به ساخت خانه‌های سفالی و ابزارهای سنگی پیشرفته کردند. آن‌ها با افزودن قسمت‌هایی از جنس استخوان، خانه‌هایشان را تکمیل می‌کردند. وسایل خانه را با رنگ‌های قرمز و مشکی رنگ می‌کردند و در آتش می‌پختند.

http://azindekor.ir

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار