The New Angle on معماری تازه منتشر شد

در صورتی که حس کردید بودن اشخاص داخل فریم موجب حواسپرتی مخاطب از سوژه اصلی میشود، میتوانید با گرفتن عکسهای لانگ اکسپوژر، آنها را محو کنید. ولیخواه، دانشجوی مقطع دکتری رشته مهندسی عمران، گرایش ژئوتکنیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر است. پس از آن دوره و ایجاد ثبات نسبی در کشور، بازار کار رشته مهندسی عمران قدری کوچکتر شده است و بیشتر گرایش به سمت مباحثی مانند مهندسی محیط زیست، مدیریت منابع آب و فاضلاب، مدیریت ساخت و مواردی از این قبیل رفته است. معماری داخلی: این گرایش به طراحی فضاهای داخلی و انجام معماری در داخل ساختمانهای مختلف میپردازد. گفتنی است که امکان ادامه تحصیل در تمام گرایشهای مورد اشاره درمقطع کارشناسی ارشد و دکتری در داخل کشور وجود دارد. به عنوان مثال، نرمافزار اکسل، پرکاربردترین نرمافزار تهیه گزارشنویسی و تهیه جداول عددی در اغلب پروژههای عمرانی است.

ایننوع از درهم تنیدگی سنجیده در اغلب پروژه های ایشان به چشم می خورد. يعني ابتدا بايد متناسب با هر نمايي كه مي خواهيد رسم كنيد پلان را در بالاي كاغذ نصب نموده و سپس خطوط خارجي پلان را با خطهاي نازك بر روي خط زمين منتقل مي نمايند. ساختار بنا از نقوش تزیینی بکار رفته در صحن حرم الهام گرفته شده است به همین منظورهشت حیاط در درون پروژه، با ویژگی های خاص بر اساس نوع فعالیت وپوشش گیاهی بخصوص از طریق فضاهای عمومی به هم متصل شده است و امکان دسترسی نور و تهویه طبیعی در تمامی فضاهای داخلی آن فراهم است.در این پروژه نیز توجه به فضاهای ساخته نشده به چشم می خورد. کلیه سیستمهای ساختمانی زمانهای گذشته مانند هنر یونان و روم قدیم در رابطه با تشکیلات بزرگ امپراطوری آن و هنر رومانیکو گوتیک – هنر رنسانس بدنبال آنها تئوریهای فیزیک نیوتون و کپلر مسائل علمی و مفهوم معماری بطریقی مطرح گردید که تا کلیه دوران باروک ادامه داشت. این مطلب توسط مدرس و عضو هیئت علمی فرادرس، «فاطمه ولیخواه» نوشته شده است. او در سال ۱۳۹۱ به عنوان پژوهشگر برتر برگزیده شده و انتشار چندین کتاب و مقاله در زمینه تخصصی مکانیک خاک و مهندسی پی و تدریس در همین رابطه، از جمله دیگر فعالیتهای علمی وی هستند.

خیابان ناصرخسرو از قدیمیترین خیابانهای تهران است. انسانها با بکارگیری از ابزارهای دست ساز خود و استفاده از منابعی که طبیعت در اختیار آنها قرار می داد، اقدام به ساخت محلی برای زندگی خود کردند. آجرهای محلی به کار گرفته شده در الگوهای سنتی، با نمای موجود در بسیاری از ساختمان های این محله مطابقت دارند. درب خانههای قدیمی مقداری از کوچه عقبنشینی کرده است و محلی را برای حضور کسی که پشت در قرار دارد، اختصاص داده است. اما اگر این سفر با اقامت در هتلی لوکس همراه شود به طور حتم پازل لذت از این سفر تکمیل خواهد شد.

این آرزو در سال 1997 برآورده شد و این ساختمان عجیب در آن سال به اتمام و بهرهبرداری رسید و به نام ساختمان سبد مشهور شد. ترويج اصول معماري و شهرسازي و رشد آگاهي عمومي نسبت به آن و مقررات ملي ساختمان و افزايش بهرهوري. الزام به رعايت مقرارت ملي ساختمان،ضوابط و مقررات شهرسازي و مفاد طرحهاي جامع و تفصيلي و هادي از سوي تمام دستگاههاي دولتي، شهرداريها، سازندگان، مهندسان، بهرهبرداران، تمام اشخاص حقيقي و حقوقي و مرتبط با بخش ساختمان به عنوان اصل حاکم بر کليه روابط و فعاليتهاي آنها و فراهم ساختن زمينه همکاري کامل ميان وزارت مسکن و شهرسازي و شهرداريها و تشکلهاي مهندسي و حرفهاي و صنوف ساختمان. تقويت و توسعه فرهنگ و ارزشهاي اسلامي در معماري و شهرسازي. در هر یک از گرایشهای یاد شده زیر شاخههای تخصصیتری وجود دارد که در مقطع دکترای تخصصی به آنها پرداخته میشود. به نوعی میتوان گفت، دانش اصول تحلیل و طراحی سازههای مهندسی با گذارندن دروس دانشگاهی حاصل میشود و از سوی دیگر، حضور در پروژهها و آشنایی با روند ساخت و اجرا، دانش تجربی یک مهندس عمران را افزایش میدهند.

باید گفت امروزه معماری یک دانش میان رشته ای با سایر علوم، به ویژه علوم ریاضی و انسانی است؛ دانشی به وسعت یک اقیانوس که هر منطقه از این اقیانوس دارای عمقی نامحدود است. با این حال این صنعت امروزه شاهد افزایش تقاضا برای ” معماران داخلی” است . پیشرفتهایی که امروزه در جوامع شاهد هستیم توسط تلاش و پشتکار مهندسی عمران شکل گرفته است. با در نظر گرفتن اهمیــت فضاهاى داخلى ســاختمان و وجود جزئیات بسیار در داخــل ایجاد حجم بنا، ویژگی های اصلى هر ســاختمان را توسط ایجاد یک برش افقــى و ترســیم تصویر آن بیان مى کننــد که به آن پلان اطلاق می شود. قطعا با انواع پرینتر سهبعدی و کاربردهای متنوع آن آشنا هستید. وقتی به نقاشی آسیاب بادی نگاه میکنید، به دنبال دقت هستید. مهندس عمران به دنبال این است که بتواند در پروژه های مختلف عمرانی مانند ساختمان سازی، برج سازی، راه سازی، پل سازی، بناهای آبی و… در واقع سبک های مختلف تعیین کننده جنس ، متریال، رنگ ها ، خطوط ، نور و … رم دی کولهاس بنیانگذار برند مد UNITED NUDE، با اسکن سهبعدی اشیاء مختلف و کاهش رزولوشن مدل 3D آنها، ضمن معرفی پروژهی Lo Res این برند، اقدام به بازآفرینی برخی آثار ماندگار دنیای طراحی کردهاست که تماشای آنها خالی از لطف نیست.

تعریف درست معماری بطوری که آن را از یک مجسمه متمایز کند، عبارت است از هنر طراحی مجسمه برای یک مکان خاص و جانمایی آن در آنجا بر اساس سایت youngarchitect مناسبترین اصول ساختمان. یک دانشجوی مهندسی عمران بایستی علاوه بر مطالعه و یادگیری اصول نظری این رشته، به یادگیری نرمافزارهای تخصصی آن نیز بپردازد و در عین حال به عنوان کارآموز در پروژههای عمرانی هم حضور داشته باشد. به ثمر رسیدن طرح معماری یک سازه، به تصویب این فازها مربوط میشود. با این وجود، هنوز هم کشور ایران نیاز به آبادانی و ساخت و ساز، به ویژه ساخت و سازهای اصولی و منطبق بر استاندارهای جهانی دارد و ایجاد زیرساختهای اساسی در شهرها و روستاها نیز یک نیاز اصلی محسوب میشود که لازمه تمامی این موارد بهرهگیری از مهندسین عمران مجرب است. این سبک داعیه آن داشت تا با کنار گذاشتن بیبرنامگی و مدیریت سنتی و از طریق یک نظام معماری جهانی، فرآیند معماری و طراحی ساختمان را اصلاح کند.

وضع مقررات ملي ساختمان به منظور اطمينان از ايمني، بهداشت، بهرهدهي مناسب، آسايش و صرفه اقتصادي و اجرا و کنترل آن در جهت حمايت از مردم به عنوان بهرهبرداران از ساختمانها و فضاهاي شهري و ابنيه و مستحدثات عمومي و حفظ و افزايش بهرهوري منابع مواد و انرژي و سرمايههاي ملي. همینطور به دلیل سنگین بودن ذاتی جرم بتن، ساختمانهایی که با آن ساخته میشوند، در برابر وزش بسیار شدید باد مقاومت میکنند و در نتیجه ساکنان آن در چنین مواردی لرزهای احساس نمیکنند. با این حال این مسجد از معماری کهن ایرانی و معماری یزد کاملا بهرهمند بوده و ماندگاری آن تا امروز، نشانهای بر هنر و فن معماران ایرانی زمان خود است. مهندس عمرانی که بر روی قابلیتها و کاربردهای این نرمافزار، تسلط کافی داشته باشد، نسبت دیگران مهندسان در اولویت قرار میگیرد. در این سبک نمای بیرونی کلاسیک ساختمان در حالی حفظ می شد که داخل ساختمان با المان های به روز تزئین می گردید.

در واقع باید صلاحیت نظارت و طراحی او از سوی مراجع مرتبط تأیید شود. ارکان سازمان در استان تهران شامل مجمع عمومی، هیات مدیره، هیات رئیسه و شورای انتظامی وبازرسان میباشد. سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران در شهرک غرب تهران و در خیابان دادمان،خیابان ایران زمین،خیابان مهستان واقع شده است. به گزارش خبرنگار مهر، امین مقومی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار رئیس کل دادگستری استان قم اظهار داشت: بعد از وقوع زلزلههای مختلف در کشور و در این اواخر حادثه متروپل، جامعه نسبت به موضوع ایمنی ساختمان و رعایت مقررات ملی ساختمان حساس شده و امیدواریم همه دستگاههای مسئول به وظایف خود در راستای اجرای قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان که موجبات سکونت ایمن برای ساکنان را فراهم میکند عمل کنند. Nunzia Rondanini، در این باره اظهار داشت: بعد زیبایی معماری در پس جنبه های کارایی قرار می گیرد و این همان اتفاقی است که برای دیگر علوم انسانی افتاده است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار