ساختمان Fears – Ding

عبدالعزیز فرمانفرمایان، با طراحی فرودگاه مهرآباد و استودیوم آزادی معماری سبک مدرن بینالمللی سایت youngarchitect را ترویج داد. کامران دیبا کادر بزرگ و مجهزی را در دفترش برای طراحی این شهرک اختصاص داد و خود با عشق و علاقه­ی زیادی، تا جزئیاتی از جمله نام­گذاری معابر با نام­هایی از ادبیات ایران مانند شیرین و فرهاد و بلوار وصال را زیر نظر داشت. پس از خودگيري بتن بايد به طور مداوم به آن آب داد تا استحكام لازم را به تدريج كسب نمايد چه در غير اين صورت بتن ترك خواهد خورد و از استحكام آن كاسته خواهد شد. اما دقیقاً مشابه نکته قبلی باید به این نکته توجه شود که در چه ساختمانهایی امکان طراحی نشیمن خصوصی مجزا وجود دارد. این پل با توجه به طراحیاش تنها به عنوان نقطه اتصال بین دو مکان به کار نمیرود، بلکه میتواند در جذب گردشگر از طریق چشمانداز طبیعی نیز کمک کند. به خاطر نسبت فامیلی نزدیکش با فرح دیبا، همسر پادشاه سابق ایران، پروژههای دولتی گوناگونی را از طریق دفتر مهندسین مشاور DAZ به انجام رساند. این سبک زندگی دارای ابعاد مختلفی است و تجلیات گوناگونی دارد که یکی از وجوه آن ظرف زندگی است که به آن معماری میگوییم. او یکی از پر افتخارترین معماران ایرانی است.

فرهاد احمدی که از سال ۱۳۶۰ عضو هیئت علمی دانشکده معماری و شهرسازی دانشگاه شهید بهشتی است بیشتر عمر کاریاش را وقف آموزش معماران ایرانی کرده. همچنین طرح شهر جدید شوشتر در نمایشگاه آثار معماری و شهرسازی قرن بیستم در سال ۲۰۰۰ به عنوان طرح برگزیده انتخاب شد. طراحان داخلی: طراحان داخلی بوسیله ی تعیین شرایط فضا و انتخاب آیتم های تزئینی مانند رنگ، میزان نور و مواد، فضاهای داخلی ساختمان را ایمن، زیبا و جذاب می کنند. ظهور شهرهای هوشمند مبتنی بر هوش مصنوعی، معماران را نیز وادار میکند تا در مدلهای سنتی خود تجدید نظر کنند. همانطور که گفتیم، معمارها مسئول جنبه های مختلف ساخت یک سازه یا ساختمان هستند و به همین دلیل، برای اینکه بتوانند در شغلشان موفق و تاثیرگذار عمل کنند به چند مهارت سخت و نرم نیاز دارند. معمار: معمار کسی است که برای متخصص برنامه ریزی، طراحی و ساخت و نظارت بر ساختمان ها است.

گنبد سلطانیه شامل سه بخش اصلی ورودی، تربتخانه و سردابه است. پنجره گیوتینی یا پنجره پاناروما از حداکثر سه پنل شیشه ای شامل یک پنل ثابت ودو پنل متحرک ، تشکیل شده است. و در مورد ارزش افزوده ای که یک طراحی خوب برای خانه، محل کار و به طور کلی جامعه به وجود می آورد صحبت می کنم. مثلا در ساختمان متروپل ناایمنی در برابر حریق وجود داشت و سازه ناایمن بود ما باید برای ساختمانهای نوساز تمامی موارد ناایمنی را در نظر بگیریم و باید در برابر زلزله مقاوم شوند باید راهپلهها دیده شود و همچنین باید موارد ایمنی حریق در آن دیده شود . از میان این پروژهها میتوان به ساختمانهای اولیه دانشگاه صنعتی شریف، ساختمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرک تفریحی دریاکنار و سفارت ایران در پکن اشاره کرد. او پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی در ایران برای ادامه تحصیل راهی انگلیس شد و دیپلم عمومی خود را از دانشگاه کمبریج، مدرک لیسانس در رشته معماری و فوق لیسانس شهرسازی را از دانشگاه لیورپول و دکترای معماری در مناطق خشک و گرم را از دانشگاه ژنو دریافت کرد.

او مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدش را از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران گرفت و برای ادامه تحصیل راهی آمریکا شد. پل طبیعت که توسط لیلا عراقیان طراحی شده در بین 5 انتخاب برتر 300 معمار جهان در مسابقه معمار شهری آمریکا سال 2015 قرار گرفت. برای مثال در جاهایی که خطر زلزله یا سیل وجود دارد، مطمئنا مقاومت سازه از اهمیت بالاتری برخوردار است و شما باید ایمنی آن را در اصل قرار دهید و با توجه به پروژه و شرایط، نوع سازه بتنی یا فلزی را انتخاب کنید. در طراحی این پل توجه به مسائل محیط زیستی اهمیت بالایی داشته و به همین دلیل به آن نام پل طبیعت داده شده است. با توجه به مهارت، تجربه، شیوه کار و …

نتیجه اولین کار دوران حرفهای او بنایی است که سالهاست به عنوان نمادی از ایران شناخته میشود: برج آزادی تهران. علاوه بر ورزشگاه آزادی او طراحی ساختمانهای پرشماری را بر عهده داشته که از میان آنها میتوان به ساختمان شرکت نفت، مسجد دانشگاه تهران، ساختمان وزارت کشاورزی و وزارت کار و وزارت پست و تلگراف و تلفن، فرودگاه مهرآباد، کاخ مادر سعدآباد، کاخ نیاوران، ساختمان اداری صدا و سیما، موزه فرش تهران و ساختمان بورس تهران اشاره کرد. این برج به آسمانخراشهای دوقلو در کشور مالزی شناخته میشود و از بلندترین ساختمانهای جهان تا سال 2004 و از سازههای بتنی ساختهشده است.

صارمی که عضو هیئت امنای انجمن مفاخر معماری ایران بود پروژههایی مانند طراحی ساختمان سفارت ایران در الجزایر و آلبانی، تالار شهر کرمانشاه، آمفی تئاتر انستیتوی پاستور و مجموعه ساختمانهای شورای شهر مشهد را در کارنامه خود دارد. در سال 2016 لیلا عراقیان برای این طرح جایزه معماری آقاخان را نیز از آن خود کرد. از جمله این پروژهها میتوان به کتابخانه اسکندریه مصر، موزه ملی اسکاتلند، میدان ژاک کارتیه کانادا، کتابخانه کانسای ژاپن، طراحی شهری مونترال در سال ۲۰۰۰، بازسازی شهری سمرقند ازبکستان و طرح شهر جدید چانگلیوی چین اشاره کرد. در صورتی که به چیدمان، طراحی و همین طور اجرای عملیات نازک کاری در ساختمان همچون اجرای گچ بری، تزئینات سلولزی و کاغذ دیواری و نصب پارکت علاقه مند هستید شغل طراحی داخلی می تواند شغلی مناسب و ایده آل برای شما باشد. آنچه باعث تقویت چنین نگرشی نسبت به معماری میشود؛ همراهی معماران با این جریانات است که ذهن و استعداد خود را برای ایده پردازی در جهت منافع این افراد اختصاص داده و شرایط دیگر را نادیده میگیرند. معماری و شهر گرایی تمدن های کلاسیکی چون یونان و روم، بیشتر از اینکه جلوه گر مذهب یا موارد تجربی باشد؛ درگیر ایده ­آل های شهری بود و سبک آن ها، کلاسیک بود.

این سبک در قرون وسطی مطرح گردید و الهام گرفته از سبک رومی بود. با این حال رد پایش در طرحهای مختلفی به چشم میخورد که به خاطر آنها جوایزی هم به دست آورده است. داریوش بوربور را «پدر شهرسازی نوین» ایران میدانند و این نامگذاری بی دلیل نیست؛ داریوش بوربور در سال ۱۳۴۵ شورای عالی شهرسازی ایران را بنیانگذاری کرد و تا به حال طرحهای جامع شهری و منطقهای متعددی از جمله طرح جامعه منطقه نوشهر – چالوس، طرح جامع سراسری کرانه دریای خزر و طرح جامع منطقه آبادان – خرمشهر را ارائه کرده است. او معتقد بود در کشورهای در حال رشد، نقش معمار با تحویل ساختمانها به اتمام نمیرسد و روش استفاده­ی صحیح از ساختمان، اغلب محتاج دخالت مستقیم معمار سازنده است. رشته معماری در استرالیا یکی از پر طرفدارترین رشته ها در بین دانشجویان است . رونق و اعتلای معماری در ایران از دوران باستان گواه این ادعا است؛ زیرا که ایران یکی از کانونهای نخستین شهرسازی، سدسازی و مهندسی بهحساب میآید.برای اولین بار ایرانیها آجر را درست کردند و آن را در معماری بهکار بردند؛ نمونه بسیار قدیمی آن در معبد چغازنبیل واقع در شوش است. او نقش مهمی در تربیت نسل جدید معماران ایرانی ایفا کرده است.

در بین معماران ایرانی لیست حاضر بهرام شیردل را به جرأت میتوان بینالمللیترین معمار ایرانی دانست. فرمانفرمائیان پس از گذراندن تحصیلات در دانشگاه هنرهای زیبای پاریس به ایران برگشت و در سال ۱۳۳۳ اولین دفتر مهندسین مشاور ایران را افتتاح کرد. وی چند سال به تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول بود. امضای خواهران حریری پای بسیاری از آثار معماری ممتاز در ایران و جهان است. کامران دیبا 14 اسفند 1315 در تبریز چشم به جهان گشود. به اصرار دیبا محل احداث شهرک شوشتر نو از وسط صحرا به مجاورت شوشتر منتقل شد، چرا که میخواست شهرک نو بهنوعی ادامه و گسترش شهر موجود باشد. معماری اسلامی. این سبک از قرن ۸م، هم زمان با گسترش دین اسلام از مرکزیت خود در خاورمیانه، به سوی غرب تا اسپانیا و به سوی شرق تا چین و فیلیپین گسترش یافت. از سوی دیگر با افزایش استفاده از نماهای شیشه ای نیاز به وسیله­ ای کار­­آمد برای کنترل شرایط محیطی در ساختمان­ ها وجود داشت.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار