12 قانون طلایی و اصول طراحی دکوراسیون داخلی (مبانی طراحی داخلی)

هرچه نمونه کار بیشتری از یک شرکت ارائه شود به معنی رشد بهتر و امتیاز بیشتر شرکت است. برای الهام گرفتن و یا آگاهی یافتن از بخش های منحصر به فرد برای ایده پردازی و یا دانستن پیشینه طرح و همچنین نشان دادن خلاقیت موجود در هر طرح، نمونه ای ارائه می دهند. نکته بسیار مهم در ساخت دکور این است که زیاده روی درآن میتواند به طور کلی باعث از بین رفتن جذابیت شده و ظاهر بدی به این بخش از خانه شما بدهد. میتوانید با ساختن یک دکور چوبی به رنگ روشن یا حتی کمی تیره؛ سنگ های زیبای دریا، ستاره های دریایی، کشتی های چوبی تزئینی، گیاهان کوچک آبزی درون بطری ها و غیره را درون آن قرار داده تا سبک طراحی دکوراسیون ساحلی را به منزل شما هدیه دهند. طراحی کابینت در زیبایی آشپزخانه تاثیر گذار است و خودش به تنهایی میتواند در جذابیت محیط داخلی را تکمیل نماید. برای زیبا و دلنشین شدن مغازه خود در کنار ابزار و وسایل از گلها و گیاهان استعمال کنید و روح سخت و کم آبی که این ابزار در مغازه شما ایجاد کردهاند را اصلی تازگی و سرسبزی آرام کنید. پالت رنگی مورد استفاده در این سبک با رنگ سیاه و سفید همراه با خاکستری، آبی و یا استفاده محدود از رنگ ها به چشم استراحت می دهد.

دیوارهای سفید را امتحان کنید: صرف نظر از رنگی که برای طراحی داخلی خود انتخاب کردهاید، از دیوار سفید در طراحی داخلی منزل ایرانی استفاده کنید. بر خلاف سبک مدیترانه ای و ساحلی که تا به اینجا توضیح داده شد، رنگ سفید، رنگ اصلی مورد نظر در دکوراسیون کلاسیک نیست. اگر قصد دارید که اتاق نشیمن منزل خود را هم به سبک طراحی مدیترانه ای نزدیک کنید، باید یک میز ناهار خوری چوبی را در آن قرار دهید، دقیقا مانند منازل کشور های مدیترانه ای. اشیاء، رنگ، مبلمان و غیره به کار رفته در این منازل تماما با توجه به قواعد خاص و مهم طراحی دکوراسیون انتخاب می شوند. به عبارت دیگر نوعی تجلیل از تکنولوژی، مواد و ترکیب از طریق انتخاب طرح هایی است که دارای اعتبار، شفافیت و کارایی می باشند. سبک دکوراسیون داخلی ساحلی ، سبکی است که از ادغام آرامش و شادی در منزل ایجاد می شود. سبک میانه قرن توصیف سبکی است که پس از جنگ جهانی دوم دچار شتاب شد.

طراحی دکوراسیون در مطهری ، طراحی دکوراسیون داخلی به این معنا است که طراحی داخل ساختمان به شکلی باشد که رنگ ها و اثاثیه منزل، به صورت هنرمندانه به نمایش دربیاید. فضاهای تحت طراحی این سبک دکوراسیون داخلی به جنبه کاربردی فضا، زیبایی و چشم نواز بودن طرح که به سبک مدرنیسم نیز گره خورده است توجه می شود. طراحی داخلی به سبک صنعتی چشم اندازی مدرنیسم برای بهره وری و کاربردی بودن طرح ها ارائه می دهد. داشتن ایده برای طراحی دکوراسیون داخلی بسیار مهم است، ایده برای دکوراسیون خانه باید دارای موضعی ویژه باشد و اگر در حال تغییر دکوراسیون هستید باید از وسایلی استفاده کنید که به آن علاقه دارید و به صورت خاصی دارای طراحی زیبایی نیز می باشد.

مراحل باز طراحی منظر چیست و چه کارهایی باید انجام داد؟ گاهی به خاطر طراحی جدید مبلمان باید پول هنگفتی بدهید، در صورتیکه با همان هزینه میتوانید مبلمان یا اثاثیه بایگاهی کارآمدتری بخرید. طراحی دکوراسیون داخلی رستوران در تهران یکی از عناصر مهم در جلب مشتریست و باید همچون یک آهنربا به جذب افراد بپردازد. طراحی اتاقهای سفارشی از استودیو تا سه اتاق خواب این آسمانخراش توسط طراح شناخته شده بینالمللی Tony طراحی شده است. به طور مثال در کشور آمریکا دکوراسیون ساحلی اغلب با رنگ سفید شناخته شده است. انتخاب و آشنایی با انواع سبک دکوراسیون داخلی از اهمیت ویژه ای در طراحی خانه برخوردار می باشد.

پالت رنگ های گرم و تند، همراه با نقش های سنتی و اسلامی، اجزای مهم این سبک دکوراسیون هستند. مهم ترین ویژگی این نوع دکوراسیون، وجود رنگ یا معماری ساحلی است. در این نوشته از ساختمانچی انواع سبک های دکوراسیون داخلی با خصوصیات و ویژگی های منحصر بفرد خود به شما معرفی می شوند تا به راحتی بتوانید به تفاوت بین آن ها پی ببرید و مناسب ترین سبک را برای دکوراسیون منزل خود انتخاب نمائید. و برای اینکه بتوانید یکی از بهترین و مناسبترین آنها را برای خانه خود انتخاب کنید تا مقدمات یک دکوراسیون خوب را فراهم کنید. وقتی که شما ایده های بسیار خوب و تاثیرگذار زیادی در ذهن دارید، اما نمی دانید چگونه آنها را به کار بگیرید و یا از طرف دیگر اصلا نمی دانید که باید از کجا شروع به کار کنید، وجود طراحان دکوراسیون داخلی برای کمک به شما ضروری است.

همانطور که در بخش قبل هم گفته شد، سادگی مهم ترین اصل در این نوع دکوراسیون است. مهم ترین ویژگی این دکوراسیون را می توان در سادگی آن دید. درواقع می توان گفت میزان تجربه ی مهندسین و حرفه ای بودن آن ها روی اقداماتی که انجام می دهند و همچنین کیفیت نهایی کار تاثیر زیادی دارد و در نتیجه هزینه ای که دریافت می کنند با هزینه ی شرکت های معمولی تر متفاوت می باشد . این اشکال می توانند یک کفپوش ساخته شده از مربع و مستطیل و یا دیوار پوشی از ادغام طرح های مثلثی و دایره ای باشند. هزینه هر متر مربع سفت کاری (فونداسیون، اسکلت، دیوارکشی، گچ خاک): متری چند؟ با توجه به فرم پذیرایی 40 متری امکان استفاده از دو ست مبلمان وجود دارد. در این مقاله قصد داریم رنگ هایی که میتوانید با رنگ آبی در دکوراسیون داخلی ست کنید را معرفی می کنیم. رنگ آنها باید متناسب با اشیاء و وسایل استفاده شده در اطرافشان انتخاب شود اما استفاده از رنگ آبی بر روی پرده منازل ساحلی رایج تر است. شاید عده ای تصور کنند که طراحی داخلی ساختمان ، فقط انتخاب متریال و ارائه آن به کارفرما است اما خوب است بدانید که طراحی داخلی به معنای انتخاب متریال متناسب و در نظر گرفتن هزینه ای است که مشتری می خواهد و می تواند خرج کند ، است.

برای بهره بردن از توان پنجره ها، در ابتدا باید به طرح آن ها دقت کنید. علاوه بر خطوط افقی و عمودی، می توان از المان هایی با خطوط مورب یا منحنی در بخش های مختلف اتاق یا سالن استفاده نمود که هر یک تاثیرات متفاوتی را در ذهن بیننده ایجاد می کنند. توجه داشته باشید سوالات خود را به صورت کامل و جامع در بخش نظرات درج کنید سپس منتظر پاسخ آن باشید. علاوه بر موارد ذکر شده سوالات دیگری نیز وجود دارد که در هنگام عقد قرارداد باید از پیمانکار بپرسید و آن ها را در قرارداد درج کنید.

همچنین حباب چراغ آویزان در ارتفاع پایین و کف صیقلی نیز به کاهش ارتفاع کمک می کنید. خطوط عمودی کمک می کنند تا فضا با ارتفاع بیشتری دیده شود و باعث می شوند فضا سنتی تر و رسمی تر دیده شود. از دید خیلی از افراد چیدمان و طراحی داخلی کار بسیار ساده ای است و تنها با سلیقه افراد پیش می رود ، اما این طور نیست و نکات بسیار مهمی در این زمینه وجود دارد که اگر آنها به خوبی رعایت شود ، بهترین و کاربردی ترین استفاده را از فضای منزل خواهید داشت که همین امر به زیبا سازی هرچه بیشتر خانه شما کمک خواهد کرد . ایده آل ترین طراحی دکوراسیون داخلی برای فضای اداری شرکت طراحی داخلی و دکوراسیون مهران طاهری کدام است؟

البته باید دقت کنید که رنگ انتخابی با دیگر اشیاء و وسایل در خانه تناسب داشته باشد و شما را به مشکل نیندازد. روشنایی در کنار نقش کاربردی که دارد، میتواند از لحاظ بصری فضای پر انرژی بسازد. مثلا مبلمان چرمی از لحاظ بصری دارای وزن سنگینی است و شما نباید آن را با مبلمان ظریف خنثی کنید. این سبک با الهام از طراحی سنتی ژاپنی و فلسفه Zen، مفاهیم قوی مدرنیسم را در قالب تقریبا سختگیرانه ارائه می دهد. 4. طراحی ترکیبی مدرن و کلاسیک. همچنین تابلوهای دکوری مدرن که با نقاشی انتزاعی طراحی شده اند را برای دیزاین دیوار می توانید تهیه کنید.

مینیمالیسم با هدایت المان ها به سمت اصول اولیه خود، بر روی کارایی طراحی تکیه دارد. طراحی سبک اسکاندیناوی تحت تاثیر ایده های طراحی دموکراتیک بین کاربرد که در سبک مینیمالیسم بر آن تاکید می شود و خواسته های صمیمانه و شخصی، موازنه دقیق برقرار می کند. در سبک مینیمالیسم از آشفتگی و یا شلوغ کاری خودداری می شود. همچنین اگر علاقمند به سبک دکوراسیون داخلی منزل سنتی ایرانی هستید می توانید دیگر مقاله تهران دیزاین سنتر در این باره را مطالعه کنید. دیزاین خانه به شکل ترکیبی انجام شده است یعنی هم نشانه هایی از دکوراسیون روستیک و کلاسیک را در نمای داخلی منزل می بینیم هم شمه هایی از مدرنیته را. پس به این ترتیب هدفی را که طراحی داخلی آن را نشانه میرود ابتدا کاربرد فضا است و سپس تاثیری که انتظار داریم محیط بر ما بگذارد .

همچنین آن ها در فضای سالن اصلی سعی کردند تا کارکرد چند گانه داشته باشد، و به همین دلیل، کانتر آشپزخانه، چرخ دار و قابل جا به جایی طراحی کردند تا بتواند در صورت نیازجلوی دیوار شمالی سالن قرار گیرد و فضای آزاد بیشتری در نشیمن اصلی برای رفت و آمد و استفاده از تراس و آشپزخانه ایجاد شود. کلیه سرمایه را سهامداران تامین می کنند و این سرمایه به سهام تبدیل شده و مسئولیت هر یک به میزان سهام فرد بستگی دارد و در صورت قروض شرکت فقط به میزان سرمایه ای که ارائه داده اند مسئول می باشند. تزئینات ممکن است برای بعضی ها کار ساده ای به نظر برسد، اما مستلزم توجه کافی به جزئیات و دانش سبک های طراحی است. اگر فضای کافی برای طراحی سرویس بهداشتی وجود ندارد، اتاق خواب باید نزدیک سرویس بهداشتی طراحی شود. تیم مهندسی در روند طراحی ساختمان به خواست منطقی و مناسب کارفرما یا مشتری باید توجه ویژه داشته باشند. در این سبک دکوراسیون داخلی عناصر و نقش و نگارها به حداقل می رسند و به طور واضح به کار نمی روند. این عناصر ابزارهای کار طراح هستند که همگی باید بطور هماهنگ و متناسب در یک طرح مرتبط و خوشایند قرار گیرند.

طراحی و دیزاین اتاق خواب یک سلیقه شخصی می باشد . همگونی طرح نمای ساختمان با سایر ساختمانهای مجاور، طراح نما می بایست حتما نوع معماری بناهای مجاور و اطراف محیط پروژه را جهت عدم تضاد بصری در طراحی خود لحاظ کند. رنگ هایی مانند آبی پررنگ در کنار سفید یا زرد در کنار مشکی باعث ساخته شدن جلوه های بصری بسیار خاص و زیبایی خواهند شد. هدف از این کار به حداکثر رساندن تاثیرات بصری و استفاده اساسی از فضا است. چون اصطلاحا فضا رو «جمع» میکنه. پس بهتره علایق و سلیقه شما کاملا مشخص باشه، چون در انتخابها تاثیرگذاره.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار